Pojďme se seznámit

protože jeden snímek vydá za tisíc slov

Rainer a Litoměřice

Litoměřice jako město mi zcela učarovaly. Miluji kouzlo historického centra města a množství architektonicky zajímavých budov různých stavebních slohů, poloha města a jedinečná krajina Českého Středohoří a bohatá příroda na březích řek Ohře a Labe.

Co ve svých snímcích zachycuji

Během uplynulých dvou let jsem se jednoduše do Litoměřic zamiloval. Rád objevuji krásu ve zdánlivě obyčejném a zachycuji ji okem fotoaparátu. S oblibou vyhledávám prchavé momenty, které zaznamenávám na věčnost. Svými fotografiemi probouzím pocity – nostalgie, radosti a inspirace, vzpomínky.

 

 O co ve své práci usiluji

V první řadě se snažím ukázat krásu Litoměřicka široké veřejnosti. Svou prací pomáhám živnostníkům a malým a středním podnikům, neziskovým organizacím či obcím a spolkům vyprávět jejich příběhy slovy snímků jejich práce, prostředí, provozoven.

Fotografie a krátká videa pak organizace samy využívají pro prezentaci na sociálních sítích a webových stránkách.

Protože jeden snímek dokáže vypovědět víc než 1000 slov.

Kdo jsem

Narodil jsem se v německém Kleve v roce 1959. Vzděláním jsem inženýr elektrotechniky a velkou část své kariérní dráhy jsem pracoval v managementu nadnárodních společností. V roce 2015 jsem se přistěhoval ke své manželce a dceři do Býčkovic a mohl se tak naplno začít věnovat své vášni – fotografování.

Potkat mě můžete s foťákem v ruce, jak ležím uprostřed kruhového objezdu nebo jsem na čekané někde na vyvýšeném místě. Setkat se se mnou můžete také při výuce německého jazyka.

Rainer na sociálních sítích:

emoce a inspirace

Miluji pohled na vše kolem sebe objektivem fotoaparátu, objevuji krásu ve zdánlivě obyčejném, kterou pak zvěčním. Svými fotografiemi se snažím zachytit prchavé okamžiky a vyvolávat pocity radosti, nostalgie a inspirace.

Mou práci sledují na sociálních sítích tisíce fanoušků a pro podporu své činnosti a obohacení webových prezentací je již dnes využívá řada malých a středních podnikatelů, neziskových organizací, obcí a měst.

Moji zákazníci oceňují můj cit pro detail a schopnost vcítit se do situací a osob při sestavování příběhů, které pro ně vyprávím svými fotografiemi.